Головне управління ДСНС України у Харківській області

Сторінка ГТУ ДСНС в Харківській області в Facebook Сторінка ГТУ ДСНС в Харківській області в Twitter Сторінка  ГТУ ДСНС в Харківській області на YouTube
    Українська версія   |   English version       карта сайту
28.02.2016

Шевченківський район: відбулись тактико-спеціальні навчання рятувальників у гіпермаркеті «Епіцентр» (ВІДЕО)

28 лютого на території будівельного гіпермаркету «Епіцентр» за адресою: м. Харків, вул. Архітекторів, 7, відбулись тактико-спеціальні навчання з особовим складом підрозділів ГУ ДСНС України у Харківській області, до яких також був залучений і персонал об`єкту.

 

Метою заходу стало спільне відпрацювання навичок особового складу пожежно-рятувальної служби та фахівців торгівельного закладу щодо дій при пожежах та аваріях на торгівельних підприємствах і складах товарно-матеріальних цінностей.

 

Гіпермаркет «Епіцентр»  – це трьохповерхова будівля 2-го ступеню вогнестійкості, яка поділяється на дві торгівельні зали розташовані на першому та другому поверхах, а також службові приміщення, які займають повністю третій, частково другий  та перший поверхи.

 

Так, згідно тактичного задуму внаслідок необережного поводження з вогнем, у відділі № 42, де зберігались емалі, лаки, просочення для деревини та інші горючі матеріали, виникла пожежа. Обслуговуючий персонал, сповістивши рятувальників про загоряння, приступив до його гасіння за допомогою вогнегасників, внутрішніх пожежних кранів та інших первинних засобів гасіння. Але загасити вогонь їм не вдалося.

 

Через 4 хвилини до місця прибув перший рятувальний підрозділ у складі двох відділень на автоцистернах та пожежній автодрабині. На час прибуття пожежно-рятувальних підрозділів площа складала 60 кв.м., люди були частково евакуйовані, але в приміщеннях 2-го поверху залишилось кілька осіб, котрим потребувалась допомога. Керівник гасіння пожежі відразу організував розвідку пожежі та пошук можливих постраждалих. Командиру другого відділення було наказано прокласти магістральну лінію через вхід торгівельного комплексу та подати 2 пожежні стволи на гасіння пожежі та захист сусідніх відділів.

 

Протягом наступних 15 хвилин до місця виклику прибуло ще 4 пожежно-рятувальні відділення на автоцистернах та чергова зміна оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС України у Харківській області, керівник якої очолив подальші дії підрозділів ДСНС та організував роботу оперативного штабу з гасіння пожежі.

 

Врешті всі задачі з успішного гасіння умовної пожежі та евакуації людей рятувальниками були успішно виконані. На 25-тій хвилині після надходження повідомлення про пожежу вона була локалізована, ще 30 хвилин знадобилось рятувальникам, щоб повністю ліквідувати всі осередки вогню.

 

У підсумку керівництвом навчань була надана позитивна оцінка діям рятувальників та обслуговуючого персоналу об’єкту.

 

Наприкінці заходу співробітники служби з надзвичайних ситуацій продемонстрували працівникам гіпермаркету правильність дій при користуванні первинними засобами пожежогасіння. Кожен бажаючий мав змогу особисто спробувати загасити реальний вогонь, використовуючи порошковий вогнегасник.

 

 

 

 

 

ГУ ДСНС України у Харківській області


 Події 
 Новини